اقدام یک سازمان صهیونیست به ضرب سکه ای که تصویر کوروش کبیر و ترامپ در کنار هم روی آن درج شده است با اعتراض کسانی مواجه شد که معتقدند هم تراز دانستن این دو نفر، توهین به حقوق بشر و تاریخ است.

سازمان موسوم به «معبد مقدس» در فلسطین اشغالی در اقدامی عجیب هزار سکه نقره به نام «سکه معبد» ضرب کرده است که تصویر کوروش کبیر پادشاه هخامنشی و دونالد ترامپ رئیس جمهور آمریکا در کنار هم روی آن نقش بسته است.

این سازمان در توجیه این اقدام خود اعلام کرد یهودیان معتقدند کوروش کبیر و ترامپ، حتی با فاصله تاریخی ۲۵۵۷ ساله از یکدیگر، نقشی یکسان در حفظ اورشلیم (قدس) برای یهودیان ایفا کرده‌اند.

بر اساس متون تاریخی، کوروش کبیر پادشاه ایرانی ۲۵۰۰ سال پیش اجازه داد یهودیان از تبعید در بابل به اورشلیم (قدس) بازگردند و دونالد ترامپ نیز اخیرا این شهر را به عنوان پایتخت اسرائیل به رسمیت شناخت.

حالا فکر میکنید قرار دادن تصویر ترامپ که انسانی نژاد پرست و منفور می باشد در کنار تصویر کوروش کبیر توهین به کوروش کبیر و تاریخ ایران محسوب نمی شود؟ و تعجب بیشتر از برخی ایرانی ها که مدعی داشتن عرق ملی هستند و افتخار به داشتن تاریخی با نام کوروش کبیر را دارند در فضاهای مجازی تصویر این سکه را منتشر کرده و به آن افتخار می کنند...